روشهای تهیه نرم افزار

 بطور کلی دو روش برای تهیه نرم افزاری در یک سازمان و یا شرکت وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد و هر سازمان و یا شرکت می بایست متناسب با شریط و اهداف خود یکی از این روش ها را انتخاب کند. این دو روش شامل خرید بسته های آماده نرم افزار و تهیه نرم افزار بصورت سفارشی میباشد.

 

 خرید بسته آماده نرم افزار

بسته آماده، نرم افزاری است که تولید کنندگان نرم افزار بر اساس دانش و سلیقه خود راه حلی برای مسئله ای مشخص پیدا نموده و آن را در قالب یک نرم افزاری طراحی و پیاده سازی میکنند و به بازار عرضه مینمایند. در طراحی اینگونه نرم افزارها سعی میشود راه حل بگونه ای طراحی شود که نیاز طیف وسیعی از کسانیکه چنین مسئله ای را دارند حل نماید.

حسن این روش اینسنکه هزینه های تولید و توسعه نرم افزار، روی همه خریدارن سرشکن میشود و بهای نرم افزا برا خریدارن مناسب تر می باشد.

تولید کنندگان این دسته از نرم افزارها سعی میکنند با امکان پیکر بندی نرم افزار، مشتریان بیشتر را جذب نمایند. پیکر بندی به مشتری این امکان را میدهد که بدون نیاز به تغییر درکد برنامه بتواند نرم افزار را مطابق سلیقه و مدل کسب وکار خود نمایید. دامنه پیکر بندی میتواند خیلی محدود و یا وسیع باشد بحدی که برای انجام آن نیاز به ارائه مشاور توسط خود فروشنده نرم افزار و یا شرکای آنها باشد. پیکر بندی با توجه به دامنه و ابعاد آن میتواند هزینه های قابل توجه داشته باشد.

برای بسته های آماده نرم افزاری میتوان از یک نرم افزار ساده تبدیل فایل ورد به پی دی اف تا سیستم عامل ، نرم افزارافیس و نرم افراهای جسابداری ،طراحی صنعتی و ERP را نام برد.

 روش توسعه سفارشی 

در این روش شرکت و یا سازمان از یک شرکت نرم افزار درخواست می نماید که یک نرم افزار خاص منطبق با نیاز آن شرکت طراحی و پیاده سازی نماید. حسن این روش اینستکه میزان انطباق پذیری نرم افزار با مدل کسب و کار  مشتری بسیار بالا است. ولی از آنجا که هزینه های تولید روی یک مشتری سرشکن میشود قیمت این نرم افزار ها نسبت به نرم افزارهای آماده بالاتر است. البته شرکتهای نرم افزاری با تکنیک استفاده مجدد از اجزایی نرم  و یا متناسب سازی راه حلهای قبلی خود سعی میکنند تا حد امکان این هزینه ها و زمان تولید را کاهش دهند.

تماس با ما

آدرس: ایران -اصفهان خیابان شریعتی ساختمان بهین واحد یک

     تلفن:983136289465+

پشتیبانی:983136275097+

  تلفکس: 983136290692+

Image result for telegram icon:989217224263+ dphami@

© 2018 Dadeh Pardazan Hami. All Rights Reserved.